Polski scenariusz na międzynarodowym festiwalu Beverly Hills Film Festival

International Beverly Hills Film Festival w tym roku odbywa się w dniach 8–12 maja już po raz 13.

Oprócz konkursu filmowego przeprowadzany jest również konkurs scenariuszowy, w którym do udziału w BHFF zapraszani są autorzy 100 najlepszych scenariuszy spośród kilku tysięcy zgłoszeń w dwóch kategoriach filmów fabularnych: pełno- i krótkometrażowych.

Do finału zakwalifikował się scenariusz pełnometrażowego filmu „More than eternity” polskiego twórcy Macieja Rogali, który swoją przygodę ze scenopisarstwem zaczął dopiero w czerwcu ubiegłego roku od prac nad nominowanym scenariuszem.v
Scenariusz „More than eternity” opowiada o miłości amerykańskiego miliardera, spekulanta giełdowego, do Polki przypadkowo poznanej podczas wakacji w Toskanii. W tle ich wielkiego uczucia, które rozwija się i dojrzewa przez okres 70 lat, poruszane są współczesne tematy, w których autor jest uznanym specjalistą: rosnąca długowieczność w krajach wysokorozwiniętych skutkująca niewypłacalnością systemów emerytalnych, przeludnienie naszej planety, które według demografów może nastąpić w połowie bieżącego stulecia, oraz ograniczonej możliwości zwiększania produkcji żywności.

Główny bohater pod wpływem miłości do Polki przechodzi przemianę ze spekulanta giełdowego w największego i najskuteczniejszego filantropa wszech czasów, którego działania doprowadzają do zrównoważenia rozwoju gospodarczego w większości krajów świata i tym samym do zahamowania wzrostu ludzkiej populacji. W scenariuszu pojawia się intrygujący wątek science fiction, który nie tylko uatrakcyjnia opowiadaną historię, ale także stawia w zupełnie nowym świetle pytania o wartość każdego ludzkiego życia, a przede wszystkim o konsekwencje wyboru między wiarą a coraz modniejszym ateizmem.

Co ciekawe, scenariusz, napisany w pierwotnej wersji w języku polskim, nie znalazł uznania w oczach Komisji Kwalifikacyjnych w dwóch polskich konkursach scenariuszowych: Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa (akcja rozgrywa się w około 30% w Małopolsce) oraz ScriptPro.

Autor nagrodzonego scenariusza jest uznanym ekspertem w dziedzinie systemów emerytalnych oraz funduszy inwestycyjnych, autorem kilku poradników inwestycyjnych: „Otwarte fundusze. Zasady są proste”, „Rozważny Inwestor”, „III filar Twojej emerytury” oraz wortalu tematycznego www.emerytariusz.pl.