Internet zmienił sposób, w jaki oglądamy filmy

Proces oglądania filmów online jest znacznie łatwiejszy niż pójście do kina, co wymaga dojazdu tam i płacenia za parking i przekąski. Możesz oglądać filmy w domu lub w dowolnym innym miejscu, w którym masz dostęp do Internetu. Jest to również tańsze niż pójście do kina, ponieważ nie ma za co płacić biletów ani przekąsek. Często można znaleźć bezpłatne filmy w Internecie lub wypożyczyć je za mniej niż 3 zł za film.

Internet stał się tak ważną częścią naszego życia, że ​​większość z nas prawdopodobnie powiedziałaby, że nie mogłaby bez niego żyć. Jednak czy wiesz, że istnieje tylko od około 30 lat? A jego początki są dość ciekawe. Pierwsza sieć komputerowa nosiła nazwę ARPANET (Advanced Research Projects Agency Network), która została stworzona przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych w 1969 roku jako środek umożliwiający naukowcom komunikowanie się ze sobą za pośrednictwem komputerów na całym świecie. W 1973 ARPANET został połączony z innymi sieciami na całym świecie i stał się tym, co teraz znamy jako Internet! W 1989 r. Tim Berners-Lee zaproponował, aby wszystkie komputery mogły być ze sobą połączone za pomocą protokołu przesyłania hipertekstu (HTTP) – później znanego jako „sieć World Wide Web”. Dzisiaj używamy HTTP na co dzień, nawet o tym nie myśląc!

Zanim internet stał się popularny, kino było jedynym sposobem na oglądanie filmu

Najpopularniejszą formą rozrywki lat 60. i 70. było kino. Ludzie ustawiali się w kolejkach przed kinami, żeby kupić bilety, siadali na swoich miejscach i oglądali film na dużym ekranie. Przemysł filmowy był ważną częścią naszej kultury i dziedzictwa, ale dziś stracił swoją świetność. Powód nie jest naciągany: internet zmienił wszystko! Dziś mamy dostęp do wszelkiego rodzaju filmów online o każdej porze dnia i nocy. Nie musimy już stać w kolejkach ani wydawać ogromnych pieniędzy na bilety. Zamiast tego możemy po prostu siedzieć w domu i oglądać film w jakości HD na naszych komputerach, laptopach lub smartfonach – wszystko dzięki internetowi!

Jakie są najpopularniejsze filmy?

Jest tak wiele filmów, że może być trudno je wszystkie zapamiętać. Ale niektóre filmy wyróżniają się bardziej niż inne. Na przykład Avatar to klasyk, a Avengers to jeden z najlepszych filmów o superbohaterach, jakie kiedykolwiek powstały.

Ale co z najpopularniejszymi filmami? Które z nich przyciągają ludzi do ekranu? Oto 7 najczęściej oglądanych filmów wszechczasów:

Jest filmem przełomowym z wielu powodów. Był to pierwszy film nakręcony w 3D, a także pierwszy film, który zarobił ponad 2 miliardy dolarów w kasie. Ale co najważniejsze, Avatar był pierwszym z wielu filmów, które miały zostać wydane, w których fabuła obracała się wokół grupy ludzi walczących ze złymi facetami z innej planety. Jest to trend, który trwa do dziś, a filmy takie jak Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy (2015), Wojna planety małp (2017) i Ostatni Jedi (2017) rozgrywają się w fikcyjnym wszechświecie, w którym żyją ludzie na planetach innych niż Ziemia. Jest wiele powodów, dla których ten trend tak bardzo przykuł uwagę widzów, ale jest jeden powód, który wyróżnia się ponad wszystkie inne: łatwiej jest nawiązać kontakt z postaciami, które nie są ludźmi, niż z tymi, którzy są.

  • Avengers: Koniec gry (2019)

to amerykański film o superbohaterach z 2019 roku oparty na zespole superbohaterów Marvel Comics Avengers, wyprodukowany przez Marvel Studios i dystrybuowany przez Walt Disney Studios Motion Pictures. Jest to sequel The Avengers z 2012 roku, Avengers: Age of Ultron z 2015 roku i Avengers: Infinity War z 2018 roku oraz 22. film w Marvel Cinematic Universe (MCU). Film wyreżyserowali Anthony i Joe Russo, napisany przez Christophera Markusa i Stephena McFeely, a w obsadzie występują Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Brie Larson, Josh Brolin i Danai Gurira. W filmie Kapitan Ameryka prowadzi misję ratowania swoich kolegów Avengers z niewoli z rąk Thanosa, korzystając z podróży w czasie.

W kwietniu 2014 roku Feige ogłosił dwuczęściową kontynuację Age of Ultron [4] zatytułowaną Avengers: Infinity War Part 1 i Part 2. [5] Stwierdził również, że Infinity War będzie filmowany jeden po drugim wraz z jego kontynuacją.[6] Zdjęcia rozpoczęły się w styczniu 2017 roku w Pinewood Atlanta Studios w hrabstwie Fayette

  • Czarna Pantera (2018)

Film o superbohaterach z 2018 roku oparty na postaci z Marvel Comics o tym samym imieniu. Wyprodukowany przez Marvel Studios i dystrybuowany przez Walt Disney Studios Motion Pictures, jest to osiemnasty film w Marvel Cinematic Universe (MCU). Film wyreżyserował Ryan Coogler, który napisał scenariusz z Joe Robertem Cole’em i Chadwick Boseman jako T’Challa / Czarna Pantera obok Michaela B. Jordana, Lupita Nyong’o, Danai Gurira, Martina Freemana, Daniela Kaluuya, Letitia Wright, Winston Duke, Angela Bassett, Forest Whitaker i Andy Serkis. W Czarna Pantera T’Challa wraca do domu jako król Wakandy, ale jego suwerenność zostaje zagrożona przez wieloletniego przeciwnika w konflikcie, który ma globalne konsekwencje.

  • Titanic(1997)

Titanic to amerykański epicki film o romansach i katastrofie z 1997 roku, wyreżyserowany, napisany, współprodukowany i współedytowany przez Jamesa Camerona. Sfabularyzowany opis zatonięcia RMS Titanic, w którym występują Leonardo DiCaprio i Kate Winslet jako członkowie różnych klas społecznych, którzy zakochują się na pokładzie statku podczas jego niefortunnego dziewiczego rejsu. Film zarobił na całym świecie ponad 2,2 miliarda dolarów i zdobył 11 Oscarów, w tym nagrody dla najlepszego filmu i najlepszego reżysera podczas 71. Oscarów. Został nominowany w sumie do 14 Oscarów, co wiąże go z All About Eve (1950) dla większości nominowanych do tej pory filmów.[6][7] W 2007 roku Titanic został ponownie wydany kinowo na całym świecie w 3D, aby uczcić 10. rocznicę jego pierwotnego wydania. Film był parodiowany kilkakrotnie.

  • Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy (2015)

Przebudzenie Mocy wyreżyserował JJ Abrams, aw rolach głównych występują Harrison Ford, Mark Hamill i Carrie Fisher. Akcja filmu rozgrywa się 30 lat po wydarzeniach z „Powrotu Jedi”, a w głównych bohaterach pojawia się nowa generacja obsady, obok powracających postaci Forda, Hamilla i Fishera. Fabuła opowiada o bojownikach Ruchu Oporu, którzy zjednoczyli się, by ukraść plany na Gwiazdę Śmierci, stację kosmiczną zdolną do zniszczenia całych planet. Przebudzenie mocy zyskało szerokie uznanie krytyków, z pochwałami za aktorstwo (szczególnie od Ridleya i Boyegi), reżyserię, muzykę i sekwencje akcji. Film pobił wiele rekordów kasowych po premierze, w tym najbardziej dochodowy weekend otwarcia w Ameryce Północnej; stał się trzecim najbardziej dochodowym filmem na świecie w ciągu siedmiu dni od premiery za 529 milionów dolarów (za Avatarem (760 milionów dolarów) i Titanicem (658 milionów dolarów)), stając się pierwszym filmem w historii, który tak szybko przekroczył miliard dolarów wpływów ze sprzedaży biletów na całym świecie. [5] Film otrzymał pięć nominacji do Oscara, w tym dla najlepszego filmu, najlepszego reżysera dla Abramsa i najlepszego oryginalnego scenariusza dla Kasdana.

  • Narodziny gwiazdy (2018)

Narodziny gwiazdy to amerykański musicalowy dramat romantyczny z 2018 roku w reżyserii Bradleya Coopera, napisany przez Coopera, Erica Rotha i Willa Fettersa. Jest to remake filmu z 1937 roku o tym samym tytule, który został zaadaptowany ze scenariusza Williama A. Wellmana z 1937 roku do filmu z 1937 roku. Czwarty remake oryginalnego filmu (pierwsze trzy remake były w latach 1954, 1976 i 2013) występują Lady Gaga i Bradley Cooper jako początkująca piosenkarka (Jackson Maine), która pomaga młodej piosenkarce i autorce tekstów (Ally) rozpocząć karierę, tylko po to, by widzą, że jest zagrożony przez jego własny alkoholizm i ich napięte relacje. W filmie występują także Andrew Dice Clay, Dave Chappelle, Sam Elliott, Anthony Ramos oraz Rafi Gavron i Michael Harney w rolach drugoplanowych. Producentami filmu są Bill Gerber, Jon Peters i Bradley Cooper pod ich szyldem Joint Effort (firma produkcyjna Coopera), wraz z Lynette Howell Taylor, Ravim Mehtą i Basilem Iwanykiem. Producentami wykonawczymi są Basil Iwanyk, Michael Rapino i Todd Phillips;[6] natomiast David Vogel pełni funkcję współproducenta[7]. W marcu 2017 roku Warner Bros. Pictures nabyło prawa do filmu Narodziny gwiazdy od Joint Effort

Amerykański film komediowy z 1990 roku, napisany i wyprodukowany przez Johna Hughesa i wyreżyserowany przez Chrisa Columbusa. W filmie występuje Macaulay Culkin w roli Kevina McAllistera, ośmioletniego chłopca, który przez pomyłkę zostaje pozostawiony w tyle, gdy jego rodzina leci do Paryża na świąteczne wakacje. Kevin początkowo lubi być sam w domu, ale wkrótce musi zmierzyć się z dwoma niedoszłymi włamywaczami granymi przez Joe Pesci i Daniela Sterna. Film został wydany 16 listopada 1990 przez 20th Century Fox. To był komercyjny sukces, zarobił ponad 173 miliony dolarów w Stanach Zjednoczonych i stał się najbardziej dochodową komedią akcji wszech czasów. Zarobił również więcej pieniędzy niż Watership Down, który wcześniej był uważany za rekordzistę.[2] Sukces filmu doprowadził do dwóch sequeli, Home Alone 2: Lost in New York (1992) i Home Alone 3 (1997), spinoffu stworzonego dla telewizji zatytułowanego The Suite Life of Zack & Cody, który był emitowany na Disney Channel od 2005 roku. –2008 oraz cztery gry wideo oparte na filmach opracowanych przez Fox Interactive[3] i opublikowanych przez THQ[4].

Co wpływa na popularnośc danego filmu ?

Odpowiedź na to pytanie jest nieco bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać. Na popularność danego filmu w kinie może wpływać wiele czynników. Niektóre są oczywiste, jak strategia marketingowa stosowana przez dystrybutora filmu i liczba ekranów, na których go wyświetla. Inne są mniej oczywiste, ale równie ważne: konkurencja na lokalnym rynku, niezależnie od tego, czy jest to hit, czy nie; jak dobrze inne filmy grały wcześniej w tym teatrze; a nawet jakiego rodzaju film był tam pokazywany w zeszłym tygodniu (jeśli jeden rodzaj filmu zwykle wypada lepiej niż inny).

Najważniejszym czynnikiem jest prawdopodobnie poczta pantoflowa. Jeśli ludziom podoba się film, jest bardziej prawdopodobne, że powiedzą o nim swoim znajomym, co prowadzi do tego, że więcej osób chce go obejrzeć na własną rękę — i tak dalej, aż wszyscy się o tym dowiedzą. Odwrotnie dzieje się, jeśli ludziom nie podoba się film: nikomu o nim nie powiedzą, więc mniej ludzi go zobaczy lub będzie chciało go obejrzeć, co prowadzi do ogólnej mniejszej sprzedaży biletów… i tak dalej, aż nikt się o tym nie dowie !

Inne czynniki obejmują :

  • Gatunek filmu. Na przykład filmy akcji są bardziej popularne wśród młodszych widzów niż komedie romantyczne.
  • Moc gwiazdy filmu. Znany aktor lub aktorka może pomóc wciągnąć ludzi do filmu, który w innym przypadku mógłby zostać przeoczony.
  • Weekend otwarcia zarobił dla filmu. Jeśli film wypadnie dobrze w kasie podczas weekendu otwarcia, może to pomóc w wypromowaniu go jako filmu obowiązkowego dla innych potencjalnych nabywców biletów.
  • Recenzje, które otrzymuje od krytyków i blogerów. Jeśli są one pozytywne, może to również pomóc w zwiększeniu zainteresowania filmem wśród tych, którzy w przeciwnym razie mogliby nie rozważyć jego obejrzenia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.